Chci předvést dalšího z obžalovaných na lavici určenou svědkům jednoho lednového dne létá Páně za krajně podezřelých okolností

21. ledna 2014 v 16:10
Dole přídavek

Nepřátelé všeho ukolébavého, konzumu a měštáctví, vyzývám vás, složte zbraně. Stejně už další slepé uličky v tomto provizorním vesmíru neprojdete. Je nás hodně, kteří milujeme obchody (sekáče v čele) a dokud budeme žít my, tak realisticky vzato nemáte naději zvítězit. Tomuto prostředí vděčíme za svůj původ. Až se chce říct, že jsme se narodili uprostřed špíny ulic a toliko naděje světýlek, linoucích se z obchůdků na náměstí, nás přiměla dožadovat se od života pochopení. Sami trochu škodolibě provokujeme, trochu mrzácky omračujeme, ale jsme pevni v názoru, že nenáviděný duch musí jednou provždy zvednout kotvy a odebrat se z našich končin. Nad všecko mám rád uzenou klobásu, jadrnou a hezky zpečenou, nikoliv klobásu maskulinní, ale spíš ženskými rukama prošlou, hořčičným semínkem obalenou klobásku polské řeznice. Rád bych rovněž zdůraznil ztělesnění připomínky potřeb prošlých, poněvadž botulotoxin byste nechtěli zažít v akci. Požral by vás jak člověka vši. Memento v orchestraci divokých koní, ze kterých pochází. Zajdu si do billy na klobás z kobyly, jak zpívá věčný klasik. Ač nesouhlasím s krajnostmi v chovu zvěře, jejich maso přijímám a nejsem k němu kritický, protože bych byl nucen zbořit kult krásy, jenž se váže na zvířecí tělo. Stoupenci směru sežeruvšeapořádnemámdost zejména jsou nerozlučně spjati s estetikou "vysokého guláše" atp.


Přikládám kvíz pro zvědavce a hádavce. Kterýpak náš autor je tvůrcem níže uvedeného zpřeházeného sloupku či výňatku z některé povídky. Vítěz bere vše, resp. bude mu přiřknut titul čestný mudřec.

Remeslní zločinci těšící se oblibě hlásají -arest je riziko-, nezapírá jiné lidi osvědčeným skromným odkašláváním, případ jak starý řemen bejval u domovníka, který mu hlásil, že náš špion je safra v posteli u toho domovníka. Tlustší letitý pán ve svetru, bývalý sňatkový podvodník nebo školník inspektor, musí shánět cifry, koukat se lidem ve vlaku na zuby, načapat jich s plombami pět, je to utiskovaný kujón, hraje na stranu poslance a siroty, horuje často o svém životě, zvlášť pro lehkověrné ženy. Obět sestává z padesáti, vyjíždí však vždycky v šest osmnáct, může se ve vlacích vyznat, několik spojů končí u popisného čísla domu, kde na kanapi spí pán v čisťounkých hadrech, sveze se do židle, opět něco se zuby. Dal se však na běhání, aby se vyhnul chození od ničeho k ničemu, pro našince obchodníka platí, že obchod je obchod, ale v ksichtu se splácí dluhy, drží se při sobě, dívá se přímo do očí. Trávení času, pokračuj, tu je to zajímavé, už tehdy se mu dobrovolně dávaly, pouštěly mu stranou. Uzeniny vzácnost, hodinka cesty, tou jdu nejdřív, za ní plandal pán s kufříkem, co dělal podivný dojem a představy ženy a švagrové, které asistují hezké holce kolem pětadvaceti, co rozdává bonbony atd.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 21. ledna 2014 v 17:24 | Reagovat

Hm. Ač jsem rodu ženského, tak mě ta světýlka obchodů zas tak moc neberou a a ani na tu klobásku bys mě nenalákal, protože ani uzeniny mě neberou. Jsem prostě asi ta vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Hezký večer vinšuju! ;-))

2 daeris daeris | Web | 21. ledna 2014 v 18:42 | Reagovat

Jsem nedávno viděla jedno video, myslim, že se to jmenovalo nějak "If the slaughter houses had glass walls". A právě to video mi připomněl konec tvýho článku. S těma zvířatama fakt neni slušně zacházeno /teda aspoň podle toho, co jsem viděla v tom snímku/. Kdyby bylo nějakýmu člověku určeno, že si musí projít tim samym, co ty zvířata /např. celej život žít v kleci/, ten dotyčnej by si radši podle mě okamžitě prohnal kulku hlavou. Ale tim nechci říct, že by mě to nějak odradilo od jezení masa. Mě to prostě přijde přirozený, že lidský bytosti jedí maso... Tak to ostatně je už od pravěku. Akorát by teda s těma zvířatama nemuseli nakládat tak nehumánně.

3 Evil Evil | Web | 22. ledna 2014 v 9:42 | Reagovat

když nevidím předtím ono zvířátko, tak ho spapám.. ale nemám ráda hovězí a vepřový.. jedině hodně hodně překořeněný.. třeba v pobodě klobásky.. jitrnice.. jelita.. ale určitě nesmím vepřovej řízek.. nebo hovězí guláš, pokud není přetlučenej kořením.. ostatní maso sním.. ale tohle nee.. k tomu sloupku.. nemám tušení, kdo jest autorem.. jsem literární analfabet..

4 stuprum stuprum | Web | 22. ledna 2014 v 15:01 | Reagovat

Ano, dokumenty o zvířatech nám přibližují, jaká zvěrsta se na chudinkách býčcích pašou.

Co oči nevidí, srdce nebolí, zřejmě pomáhá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama