Co námi otřese, ale nezblázní

31. ledna 2014 v 9:50
V celém rozsáhlém životním díle rakouského dramatika, esejisty, prozaika Thomase Bernharda zazní všehovšudy bezpočtu vynikajících postřehů, ale jen málokteré myšlenky ve vás rezonují s takovou hloubkou a tak nefalšovaně jako ty v Chůzi, ostatně jediné knížce, kterou od něj přečtete na jeden zátah, aniž byste se zcvokli, drobném svazku o pomatenosti a psychiatrech a propletenosti souvislostí. Tak např. vše, co se říká, je citované, postupné vymírání lidstva, svět by byl tehdy nejkrásnější, až by se postupně vylidnil, až by tedy zmizeli úplně všichni, značí výplod mozku - absolutní myšlení, které za tou myšlenkou stojí, je vlastně nesmysl. Nemůžu uvěřit, jak na svět přichází stále větší množství ubohosti, nedostatků, rostoucí neštěstí a ti lidé, kteří je představují, stejně odporní a oškliví jako vy sami, těžko přihlížet, jak svět opakuje v agónii stále stejně odpornými prostředky, totiž všemi prostředky lidskými, nárust definitivního neštěstí v podobě stále rostoucí masy lidí. "Liduprázdná země by pravděpodobně byla nejkrásnější." Hrozná, odporná, děsivá, odpudivá, máte na výběr ze stále mrtvějších epitet a pojmů, kterými si přísná, tedy absolutně produktivní příroda vypomáhá.
Bezhlavé dělání dětí, stačí si jen projít ulici a všude krky plné úzkosti, bolesti, nevědomosti, udělat děcko je největší zločin, ať už bezhlavě či nikoliv.


ležitější tady když potkáš lamu a on ti dá ty metody tak prostě můžeš jít k tomu osvícení můžeš rozpustit to ego můžeš ty rušivé emoce všechny co jsem říkal no prostě rozpustit třeba z touhy ti vznikne rozlišující moudrost kdy si si vědom části aji celku zároveň ze žárlivosti ti vznikne moudrost zkušenosti z pýchy ti vznikne moudrost rovnosti bytí bohatosti že si si vědom že všichni jsme si rovni že každý z nás jednou zestárne a umře že všechny to čeká z hněvu ti vznikne moudrost podobná zrcadlu že vidíš všechny věci jako v zrcadle a co tam je ještě za emoce nevědomost nevědomost to je že ty máš pocit že ty jsi oddělen od toho prostoru že rozlišuješ pořád já a ty ty a on a ty jsi v podstatě my jsme všichni v jednotě nerozděleni takže když transformuješ tu nerozdělenost konečnou tak rozpoznáš tu moudrost podobnou prostoru prostě staneš se tím prostorem už nebudeš rozlišovat já ty on ona my vy oni jo protože z toho vzniká když takhle rozlišuješ averze a připoutanost to jsou základní dvě věci co nám způsobují utrpení ty jsi buď k něčemu připoutaný nebo máš averzi k tomu no a to když odstraníš tak jsi vyhrál tak jsi svobodný takže toto ti přinese vnitřní svobodu a můžeš si dělat co chceš pak už jenom ty rozhoduješ co budeš nikdo jiný nikdo tě nebude ovládat ty nebudeš manipulovat nikdo nebude manipulovat tebou protože ty budeš vnitřně svobodný ty vydržíš sám aji s lidma aji naopak prostě budeš vědět co máš dělat no když už to ego mít nebudeš tak budeš zase pomáhat těm druhým protože uvidíš že oni všichni trpí a budeš chtít jim pomoct těm lidem no.

Teď koukám, že někdo na hlavní stránce blogu popisuje život s modelkou, tak bych taky mohl zkusit napsat něco na dané téma. Modelky mě odnepaměti lákaly svou otevřeností, bezstarostností a povrchovou naleštěností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evil Evil | Web | 31. ledna 2014 v 12:15 | Reagovat

kdo říká, že jsem se nasrala? :D to oni se mě snaží nasrat, ale já jim na to kakám :D je mi to egal xD

2 Evil Evil | Web | 31. ledna 2014 v 12:22 | Reagovat

jo.. já myslím, že by fakt byl svět lepší a hezčí bez lidí.. čistší.. ten druhej odstavec mě děsí, jak není nikde jediná čárka :D takovej myšlenkovej chaos.. lidi si všechny problémy a hnusy dělaj sami.. měl by se nám sebrat pud sebezáchovy.. i když myslím, že v poslední době maj lidi pud sebezničení.. ale ne sebe jako jedinců ale sebe jako společnosti.. spěje to do háje.. měli bychom se vrátit na stromy..

3 Cleo Cleo | Web | 31. ledna 2014 v 15:52 | Reagovat

Modelky jsou jistojistě zajímavé téma, máš moji podporu! :)

4 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 31. ledna 2014 v 22:16 | Reagovat

Už jsem ti říkala, že máš zajímavý styl psaní? :) Ale líbí se mi. :)
Na ten článek o modelkách jsem zvědavá. :)

5 Misha Misha | Web | 1. února 2014 v 9:49 | Reagovat

Myslím, že mám pohybu dost a jídla taky. :)

6 SergiooC SergiooC | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:04 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama