Odveďte mě

1. února 2014 v 13:55
Talent je schopnost, říká se, nechat určité možnosti nechat ladem. S tím, že je necháte ladem, činíte třeba i pětadvacetiletou zkušenost. V průběhu čekání se na vás generálně vzato vztahuje označení zakopávač hřiven. Případně lajdák nebo vágus. Talent se násobí jedině prací, nečinností se pozvolna, leč nezadržitelně odčítá. Ten zdlouhavý úvod jsem předestřel, abych vysvětlil, že modelky nesmí mít mnoho talentu, protože v momentě, kdy ho pracně nabydou, je jim už přes padesát a ergo nemohou z definice věci být žádnými modelkami. Modelkou se žena rodí, asi jako se někdo rodí sprinterem z důvodu přemrštěného množství červených krvinek. Přestože jsem se zařek, že víckrát nezopakuji tu chybu a nezačnu psát o ženských, činím tak, a sice na přání v komentářích. Napadá mě jediné slovo, které se hodí, když jste představeni úžasné modelce v zákulisí: Wau; následuje podání ji ruky, ona ji potěžká, změří, zváží jako naše babičky při dohazování ženichů, a třeba zavrtí hlavu nebo se usměje, tak abyste si toho všimli jen vy, mezi tísici hlavami ta vaše se zapaspartuje triumfem. Horší situace nastává, když potkáte modelku jinde než na přehlídce, třeba na zastávce nebo v obchodě. V kterém že obchodě se nabízí jak na kulatém podnose. Modelky totiž navštěvují hrubým odhadem dva podniky. Nejdůležitější je krám s wedge botami na klínovém podpatku, aby už tak dost vzrostlá mladice (některé bych spíš nazval žirafami) nakračovala na mole do vyšin ještě vyšších, méně důležitý, ale stále podstatný, překvapivě s potřebami galanterními nebo konkrétněji fashion-lookovými, to jest se stíny, pudřenkami, rtěnkami, tonery, peelingy, laky na prsty a kdovíčím dalším. Pokud je záhlednete v jiném obchodě, jste buďto štastlivci nebo s jednou zrovna randíte a budu neskonale vděčný, když mi o nich podáte referát. Nemám nic proti modelkám. Jsou to dokonale strukturované osobnosti, myslí totiž jen na hodinu, v níž se momentálně nachází, snad tvoří struktury v poněkud nervózní formě, takže i když si okousají nehty před přehlídkou jako veverky, stylingové odbornice na krásu je zas dají v pěti minutách v křesle dohromady, jako by se vůbec nic nestalo. Ostatně maskérky jsou jejich nevlastními sestrami, co se týče zachovávání zmatku. Co jsem tak poznal modelínu, měla přehled, orientovala se i v politice, takovém tom dění kolem nás, znala vyjmenovat pár hub, což na mě učinilo dojem (holuběnky, lakovky, čirůvky, chřápače...), nelhala, protože skutečně dobře lhát, toť herkulovský úkol pro většinu svědomitých lidí, pracovala s dětmi, vodila je kamsi na léta v přírodě, do chráněných rezervací, svalově na tom nebyla nic moc, což u ženy vždy spíš potěší než odradí. Dalo by se říci, že do puntíku splňovala všechny pozitivní body. Nebyla ani příliš pyšná, ani příliš marnotratná, když byla v koncích nebo např. ve stresu, připomínala baletku, která se zatoulala do vlásenkárny a nemůže ve změti chodeb najít cestu zpět do šatny. Hezká byla přirozeně taky, sice bez výrazu, ale to už se nějak zamaže.

Chtěl jsem psát dále, ale vlezla mi sem návštěva, dvě hodiny tu lelkovala a já úplně vyhořel, jsem ztratil nit. Trochu je mi šoufl. Chtěl jsem psát, že s modelkou se dá dobře udržovat sexuální život, protože co si budem namlouvat, sex po šedesátce není už žádné terno, i když jste terminátor a ona společnice, protože ona mladá, vy mladý, ona chytrá, vy šikovný, a tak se doplňujete. Ale teď tu propast dvou hodin nepřeklene ani pořádná meditace. Prošel jsem si svých 108 kuliček z maly růžence z růžového dřeva, fakt šikózní nástroj, některé z manter jsem odkázal do transcendentních sfér a furt nic. Tak teda odpoledne až večer víc. Servus, děcka.

Dodatek z jiného soudku 1) 14:19
V Hoegovi [Hégovi] se píše, odpusťte tu vsuvku, ale nemám dánskou klávesnici, že v Kirkegaardenovi stojí, že všichni lidé mají domy s mnoha patry, ale do beletáže nevystoupá nikdo, asi jako můžete z vršku paneláku na sídlišti obdivovat popeláky a gratulovat si, že vlastně špatně nebydlíte, ale v Tel Avivu na střeše W Tower v penthousu byste natotata oněměli úžasem, a pak jinde v Buberovi, že nejspirituálnější lidé jsou nejblíže zvířatům, což potvrzuje i mistr Eckhart, takže na tom něco bude. Sám znám z tahů dost holek, které připomínají kočky bornejské nebo gepardí samice, jen jim přimalovat fousky. Pak nemluvte o lačném plamenu spalující touhy, když chlap má v ideální konstelaci představovat tygra. Bohužel realita je jako už tradičně jiná a nerudné tatíky naducané pivem u fotbalu, ve sport baru, se to tady dole vesměs jen hemží - aspoň v naší zemi. Tedy není tygrů, je jen duchaplných žen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 annox annox | Web | 1. února 2014 v 17:25 | Reagovat

Celkem složité čtení když se to vezme kolem a kolem, ale rozhodně pěkné :)

2 Clairka Clairka | Web | 1. února 2014 v 19:25 | Reagovat

Jsi můj každodenní důvod k úsměvu, škoda té návštěvy...:( líbí se mi, jak dokážeš cokoli pojmout ;) příště je vyžeň :)

3 Clairka Clairka | Web | 1. února 2014 v 19:27 | Reagovat

Už chápu, proč mám radši čas s chlapama...:) modelka s modelkou se nesnese a mít doma tygra je výhra :)

4 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 1. února 2014 v 20:24 | Reagovat

Samé jedničky?! :O Dovoluji si tě označit za šprta! :D
Ale ne.. přeji ti, aby se ti takhle dařilo i nadále :)

5 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 2. února 2014 v 12:37 | Reagovat

Molo. Vždycky jsem si myslel, že molo souvisí s plachetnicema...

6 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 2. února 2014 v 13:09 | Reagovat

Když čtu tvé články, občas se to chce vážně zamyslet a zvyknout si na trošku složitější čtení, které ale ve finále dává smysl a něco z něj plyne :)
Připomnělo mi to jeden článek, myslím, že se jmenoval "Život s modelkou", kde autor popisoval tragický konec vztahu s modelkou, kterým si prošel jeho přítel.

7 daeris daeris | Web | 2. února 2014 v 15:12 | Reagovat

Mně osobně přijde, že modelky žijou jenom pro ostatní, na sebe úplně kašlou...musej se v několika věcech omezovat a ničit si zdraví všema těma rádoby zdravejma dietama. Jako samozřejmě, nakupujou si drahý mejkapy a značkový hadry a boty a tak, ale to jenom kvůli tomu, aby se zalíbily okolí. A k čemu to pak všechno vůbec je? Každopádně, já žádnou modelku osobně neznám, takže to nemůžu uvíst na pravou míru, psala jsem jenom takový svý domněnky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama