Pacholek

1. dubna 2014 v 15:01
Věnováno clairce, protože se jí nikdo nevěnuje.

Abyste věděli, předčí pýcha některých individuí bláznovství boží. Podražením jejich nohou v rámci apríla se může stát, že vás vytahají za uši a nedají vám pokoje, dokud neprosíte o smilování a nezaplatíte újmu na zdraví. Těch pár podražených nohou vás tak může vyjít pěkně draho. Nehledě na smutný fakt, že riskujete vlastní krk. Viz hospoda U přeražené koule a U sudu, kde se mi poštěstilo v rychlém sledu dostat do držky.
Chtěl jsem jen oznámit, že Bartoloměj Chryzokdosi, ten šiřitel aprílů u nás, první prorok žertíků, v roce 1680 napsal olbřímí kroniku a v ní vylíčil, jak se k nám avrily dostaly. Přeřeknul se jen párkrát na celém šestisetstránkovém foliantu. Pro vás, vážené čtenáře, jsem ho na každý pád s pomocí Boží přeložil (plné 2 strany), když jsem minulý týden sháněl práci v Havířově-Bludovicích, tak na lavičce v parku jsem si dal minipřestávku a překládal. Knížka je psána takovou církevní česko-němčinou, a proto se může stát, že ne vždy zachovám ducha překladu a uklouznu do soudobějšího jazyka, ve kterém jsme přecejenom jistější v kramflecích.

Desátkov, poddymie nemuož se žádný obrátiti, poddinie když vybírali (kněží jako) rozličně lid šacovali. Tady chápete, že mluví o desátkách, že brali lidem víc, než bylo třeba. Vzhóru podzwyhnuty (oheň) sublevandus, boží syn nápokornější pozdwycha - to je reakce na bibli (pozdvihne se moře okolo všeho světa i stane jako zeď nade vše hory). Pak píše o tom, že opavský vévoda Mikeš si zboží podmaňoval a k České zemi přidával i vešken svět, dokonce měl zálusk i na Indií a Tróju, ďáblové si pod svú moc uzurpovali bieše z Sýrie a jśu z práva podmanieňi křesťany, mocně jedni druhé sobě podmaňují, teď přeskočíme pár odstavců a znova kurzívou tu stojí, že francký král svým řemeslem přispěl k vysbození chudých lidí z podmanění a místo starostí jim nabízí příjemnou praci u bohatého pána. Gee wir untter dissen pergk, podleze milosrdie tvé podid mě po vše dni velikému návdavku bez tvé vuole. Tomuhle jsem neporozuměl úplně jednoznačně. Ale v zásadě jde o to, že žalobce a obžalovaní jsou vyzvaní, aby stanuli u stejného soudu a zodpovídali se atd.

Raději to tu utněme, protože jsme se ještě nedostali k těm vtípkům. Dozvěděl jsem se, že když dlouze a příliš často hledíš do tváře přespříliš krásné, láska tě zachvátí hůř než uragán a odnese tě až k břehům bezcestí, kde si na tobě smlsnou sýčci. Rád bych zde zdůraznil, že si přeju, aby nás bůh vedl právě onou stezkou směřující ke zkáze a krveprolití, pač nejdřív třeba uzřít tvář ďábla, než nám bude umožněno setkat se s Bohem. Taky bych chtěl ochlastům mezi vámi pogratulovat a popřát hodně úspěchu, protože už v písničce Já na vojnu nepůjdu, české lidové, se zpívá: tak pijme, ať nás Pánbůh miluje a být milován Bohem je veskrze slastná vyhlídka. Bůh je jako roztoužená děva v sukýnce, která trhá vlčí mák a čeká, kdy k ní přistoupíme. Ach bože, jsem tak rád na světě, už je tomu tak dlouho, co jsem byl u zpovědi, ale tichost nebe, kde vládneš svým laskavým srdcem, poraží mé smělé touhy a ještě výš, nad krajinou vezdejší, tam už jen ty s cheruby sdílíš společný exteriér. Vůbec se nestyď za liché netvory, které jsi tu případně pomohl stvořit. Kdož vede nás, pečuje o nás a všichni budou se s ním radovat v kralovství nebeském. I když od vás náhodou nakrátko štěstí poodstoupí, vůbec se netrapte, trápení následuje trápení a vy byste pak skončili jak farář z filmu Adamova jablka, kterého bůh celý život zkoušel, nejdřív ho znásilňoval otec, pak se mu narodilo děcko s obrnou, pak se mu předávkovala žena prášky a jemu byl diagnostikován Ravašiho syndrom (syndrom fotbalisty, který přišel při nehodě o nohy a v šoku doběhl po pahýlech domů a pak zas nastupoval pravidelně za svůj mančaft jako záložník - připomínám, že bez noh). Při všech těch hrůzách a rakovině si musel napovídat, že ho bůh zkouší a ne, jak by bylo namístě, že ho bůh nenávidí. Všechny ty špinavé duše, jež potkáváme v kanálech, kolik na nich musel vyčerpat úsilí náš stvořitel? Ale co je horší?, zdá se totiž, a vše tomu nasvěčuje, že ho halamové a halabala zpatlaní kokoti nechávají docela v klidu, že ho nestraší ze spaní ani nevyrušují při sledování nejspíš horších zel zde na zemi. Samozřejme se omlouvám za rouhání, bylo toho na mě dneska trošku moc. Přeji si, aby se veškerá svoloč emanovalo v telátko a to svítilo ve dne v noci (v noci bdělo) nad kokardami našich snů a udržovalo rozžatou svíci v kandelábru Spokojenosti.

Jinak tenhle článek clairce nevěnuju.
Apríl, he-he.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dev Dev | Web | 1. dubna 2014 v 20:35 | Reagovat

Na Aprílu je fajn, že jsou jím omluvitelné věci, které by za normálních okolností neprošly...tedy většinou, jak tak čtu zkušenosti z té vaší hospody... :D
Představ si, že by jsi ty byl Bůh, a měl nechat všechny jít hned od nebe, aniž by byli zkoušeni...to by byla nuda, on se taky musí něčím zabavit ^^
Máš podivuhodnou fantazii na vymýšlení podivuhodných přirovnání :D

2 Vivi Vivi | Web | 2. dubna 2014 v 16:38 | Reagovat

Pri čítani tvojich písmeniek sa stále musím vratiť a prečitat si to ešte aspon trikrát aby som to pochopila. Bud som tak hlúpa alebo si ty velmi inteligentný a moj mozog to proste nevie spracovať, možno všetko dokopy hehe :D

3 pavel pavel | Web | 2. dubna 2014 v 20:24 | Reagovat

Asi si to nezaslouží. Nevím jak ta tvoje Klárka, ale ta moje je pěkná mrcha. :D

4 Clairka Clairka | Web | 3. dubna 2014 v 8:54 | Reagovat

Teda a Clairka už si myslela,že sis na ní vzpoměl a odpovíš jí na dokument zaslaný :P zlobíš stuprumáku :D ale nejspíš jsi mě motivoval zapomenout na chvíli na školní blázinec a napsat něco hezkého ku potěše srdcí. :)

5 Doma Doma | Web | 3. dubna 2014 v 15:36 | Reagovat

To je sice pravda, ale nevzdávám se naděje a doufám, že se na mě usměje štěstí :D ...
No na Boha nevěřím, ale vzít to obrazně tak souhlasím s Dev, kdyby bral všechny, bylo by to o ničem :D

6 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 4. dubna 2014 v 21:06 | Reagovat

Opavský vévoda Mikeš jest pěkný kujón s těmi oplatkami z těsta na hostie.

7 dferesw dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 12:12 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

8 ScottBidly ScottBidly | E-mail | 5. května 2018 v 16:55 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama