Chtěl oživit život tichem

2. května 2014 v 16:23
Jojo, je to jak vystřižené z Dina Campana. Stal se legendou už za života, spořádal hektolitry koňaků a galóny kávy, aby se jako neohrožený pistolník slov stal nesmrtelným, asi jako Lautreámont. Na pouti z Marradi, kde se nechal vydupat z mechu v srpnu 1885 až do Castel Pulci ve Scandicci, kde se za ním na 12 let uzavřely brány ústavu pro choromyslné. V Argentině myslím poprvé pojal myšlenku skládat Orfické písně. V Montevideu při plavbě ho napadly ty slepě přecházející, bijící do tmy, křídla zvolna do modra a ztroskotaná srdce a závrátné prsy Španělek a očarovaná světla. Muselo být hezké, když už pak zahlédl divoké pobřeží a spatřil duny... trochu prázdné duny, ale furt hezké. Je to jak vystřižené z Cecchiho, který ho přirovnal k největším italským géniům, po boku Masaccia (ten má fakt pěkné Trojice) a Giotta, něco mezi božstvím a zvířetem, hehe, faun v barchetových šatech, napohled ne básník, už vůbec ne literát, spíš vypadající jak vozka, vedle kterého cítil člověk poezii jako elektrický úder. A když jsem si při čtění těch expresivních výrazů a eloží na mrtvé vzpomněl na električky, tak mě napadlo jediné slovo. Iveta. Iveta už není mezi námi, člověk, který mi posloužil při tolika vzpomínkách svými nádhernými kiksy a ještě úžasnějšími propady. Žena s krásným srdcem a alespoň pro mne opravdu působivým zevnějškem. Poslední záblesk před smrtí byl střet elektrických výbojů z elektromotorku a permanentním magnetem s pětidrážkovou kotvou. Jak asi zněl ten přibližující motoráček umíraček, když neslučitelně strhl Ivetku před hnací kola. Teď ještě stvoří pan Rychtář "dóžinky pro média" v podobě profláklého pohřbu spojeného s ohnivou řečí na Ivetčino martyrium v životě a nejspíš i po smrti. Budou to fakt žně, ale pro bránici. Rodina odmítá přijít a znesvětit pěvčino jméno a žádá okamžité vydání ostatků, aby je mohla sama velmi důstojně pohřbít. Ale když už tedy budou hasit, co by jim mělo způsobovat jen příjemné ohřetí, nechť se zamyslí, co by sama chtěla Iveta. Předpokládám, že nastartovat kariéru se jí již nezdaří, ale stále na jejím skonu může profitovat její právoplatný manžel. Syna měla též ráda, ale ten je bohužel odsouzen ke sdílení podobných peripetií, takže čím později je pozná, tím lépe. Proto bych volil velkou ceremonii, ať si každý, ať už přítel nebo odpůrce, přijdou na své. Pokud jde o mně, vykopal bych ji hrob v oblacích a její zlaté vlasy bych uložil do urny, kde má člověk místa dost, aby žily věčně a dál k tanci.

Ale teď zas zpátky na zem. Všiml jsem si, že mi už tři dny nefunguje komp, takže píšu z náhradního, ale na těch mini klávesnicích noťasových nenapíšu už zhola nic, takže si musím půjčovat i klávesnici a i když jsem celý život něco ťukal do kláves a keyboardů hudebních, tak mi to furt trvá dýl než na té, na kterou jsem zvyklý, tedy raději se nepřenáhluji a píšu co nejsporadičtěji. Je to trochu pech, protože mně zrovna v hlavě bují super matroš.. a ty honitby myšlenkami bych tu rád dal, ale nedám, protože se mi nechce vynakládat tolik úsilí. Tak jo, roňte ocelové slzy, případně si zapněte televizi a krmte hlavinky a já zatím budu přemýšlet, proč se tak radikálně mění pohled lidí na válku, která k nám za pár týdnů doletí. Ten proslavený Slavjansk bude naše definitivní tečka za stupidním životem! Kdybych se náhodou mýlil, což se stává v jednom kuse, tak mě nekamenujte. Radši si najděte kryt pod zemí a začněte pěstovat bioselátka, ať máte co do hub. Těch pár měsíců navíc vydá za dost, můžete třeba dosáhnout osvícení nebo propadnout katastrofické schizofrenie, a to bych vám nepřál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 2. května 2014 v 22:32 | Reagovat

Strašně moc bych si přála, aby ses mýlil. Vůbec bych tě za omyl nekamenovala, ¨dala bych ti pusu až by to mlasklo:-)

2 pavel pavel | Web | 4. května 2014 v 14:26 | Reagovat

Iveta to má za sebou a už je jí všechno jedno.
Můžeme se taky sytit odspodu kořínky. :D

3 Clairka Clairka | Web | 4. května 2014 v 18:31 | Reagovat

Tedy, já zas jednou ve shonu zavítám k tobě a ty mě odkážeš na televizi? Hnusnou krabici přetékající reklamami a čím dál tím většími hloupostmi? Ach... Chopte se mě pochopové!

4 Keeble Keeble | Web | 4. května 2014 v 20:21 | Reagovat

Teda člověče, a kdo by podle tebe ty bioselátka jedl, ještě ke všemu pod zemí? :D

5 Evil Evil | Web | 4. května 2014 v 21:11 | Reagovat

moc krásně jsi to napsal.. kdyby nebyla s tím kreténem, byla by ještě tady.. a v pořádku..

6 amelie amelie | Web | 10. května 2014 v 16:38 | Reagovat

Pěkně jsi to napsal - tak poeticky - hrob v oblacích a zlaté vlasy... Chudák Iveta. Měla se léčit a být obklopena milujícími lidmi...jak musela být zoufalá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama