Leden 2016

Podlehnout okolnostem

31. ledna 2016 v 22:57
Se obyčejně pokládá za hřích. Ne však vždy a všude.
Udělat si dobře nad miskou trixie, keramickou miskou pro kočky. Posléze přiběhne mladé mourovaté kotě a celý vláčný obsah zoblíže.
Nebo když mi zlomili v hospodě hnátu a žebra, nemohl jsem si honit, protože levou jsem se to nikdy nenaučil. Dva měsíce jsem trpěl se svém karmlíku a toužil jsem si jen vyhonit. Bůh mi ani tehdy nehodil pomocné lano.
Vždy, když vidím vcházet do nákupního centra bohyni kšeftu, tzn. s mastercard, samostatnou a jakýkoliv problém schopnou zvládnout, vzpomenu si, že jsem se nenarodil pro nic za nic v samčím vydání a hned ji stalkuji. Až ke kabince. Pak, když platí a odnáší si tílka a kraťásky, vidím, že zachází za roh. Tam na ni čeká nažhavený černý meďák, hlasitě hrající hudba. Nastoupí, přítel s černými slunečními brýlemi šlápně na plyn a už jsou v trapu. Opíšu si SPZku a pak ji hledám na internetu. Zjistím adresu majitele, další dva tři týdny dům - sídlo obhlížím. Pak když odjede přítel, zůstane sama, vkradu se do sídlí se slabým zabezpečením, zatímco řeší, jakou si vzít róbu na ples, schovám se do skříně a když přijde dokončit nahoru dolaďování, sleduji ji potají, jak se ještě jednou převléká.

Prdel

30. ledna 2016 v 21:21
Hg

Historie s airbagem pro sebevrahy

29. ledna 2016 v 21:21
22
To byl snad také jediný hřích, který toto dobré zvíře spáchalo, tloustnoucí den ode dne jako
zářný příklad výživnosti německé kuchyně a toho českého přísloví, že dobré prase všechno
snese.
Naproti tomu, je
-
li do
voleno toto srovnávání, byl pan Kietzhübel jedním z těch statečných
Germánů, kteří přerážejí nohy českým vandrákům, nemluvícím tou směsí nářečí, která
připadá, jako když počestný občan chrápe ze spaní nad hlučící bystřinou a nad ním řvou
medvědi.
Pan Kietz
hübel patřil mezi Všeněmce a správně posílal své příspěvky německému Volksratu
a věřil, že povinností každého poctivého Němce je postarat se o to, aby německý jazyk byl co
nejvíce rozšířen, aby bylo co nejvíce Němců v Čechách, aby byl každý zavřen, kdo nen
í
Němec.
Vepře Franze nepřivedly do žádné zvláštní extáze přípisy Volksratu. Chrochtal jako kdy
jindy, žral jako dřív a snad se ani nepamatuje na onen slavnostní okamžik, když starý
Kietzhübel, oháněje se podávkami na dvoře, křičel, že ti zatracení Češi ut
onou v tom moři
germánstva, v těch vlnách bratří Kietzhüblových, na nichž plavou pocukrované uzenky.
Vepř Franz ani o tom netušil, že člen Turnvereinu z Vislingsdorfu stal se v ten památný den
sčítacím komisařem.
Jeho idylické snění nad pomejemi nevyrušilo
ani to, že pan Kietzhübel ve snaze zachránit
Němcům, co se dá, přihlásil ho tučným písmem za Němce, napsav do sčítacího archu jméno
tohoto spokojeného vepříka jako člena rodiny: "Franz Prase".
Místo křestního listu tohoto pragermána byl sice sčítacímu kom
isaři k dispozici jen jeho
dobytčí pas, ale Franz Prase posílil postavení Němců ve Kreutzungfischfangu o jednu
poctivou duši.
A vepře Franze snědli tito moderní lidojedi až po ukončení sčítání lidu, ve kterém Franz Prase
posílil počet Němců v Čechách.
Jeho
pečeni posypali cukrem...
Humoristické listy 54/6, 27. 1. 1911.
Historie se záchranným pásem pro sebevrahy
V Praze mnoho lidí skáče z mostů do Vltavy. A v Praze na radnici ustavila se komise pro
reformu bytovou. Komise musí jezdit, tedy jezdila. A poně
vadž máme už takovou smůlu,
23
přivezla s sebou místo přiměřených zkušeností svému poslání opak toho, co chtěla
vyzkoumat. Snad byli již zoufalí, že reforma bytová by tak hladce nedala se v Praze
uskutečnit, a snad na základě zoufalství, že nemohou vlastně vy
pátrat ony věci, za kterými
jeli, pomýšleli patrně na sebevraždu a při té příležitosti všimli si zařízení uchystaných v cizích...
Hašek

Polohrůzný

28. ledna 2016 v 13:42
Zvíře polohrůzné se prochází po žhavých uhlících.

Teď bych měl uvést některá ze slov Lemúelových.
Tedy snášet Šalamounova vejce.

Co jsou to "kradené vody" a proč jsou "sladké"? Těšit se ze sexuálních důvěrností v rámci manželského svazku je podle Bible jako pít osvěžující vodu ze studně. Kradené vody tedy představují nemravné pohlavní styky, které má člověk potají. (Přísloví 5:15-17) Představuje si, že jeho jednání nevyjde na světlo, a proto mu tyto vody připadají sladké.

10:10 - Jak působí bolest ten, "kdo přimhuřuje oko"? "Neužitečný člověk" se možná neuchyluje pouze k 'pokřivené řeči', ale také se snaží zakrýt své pohnutky pomocí gest a mimiky - například "mrká okem". (Přísloví 6:12, 13) Takovým klamáním může svým obětem působit značnou úzkost.
10:29 - Co je to "Jehovova cesta"? Zde se tento pojem nevztahuje na životní cestu, po níž bychom měli jít, ale na způsob, jímž Jehova jedná s lidstvem. Boží jednání zaručuje bezpečí pro bezúhonné, ale pro ničemné znamená zkázu.

14:17 - Proč je "muž se schopnostmi přemýšlet . . . nenáviděn"? Hebrejský výraz přeložený jako 'schopnosti přemýšlet' může znamenat buď rozlišovací schopnost, nebo zlomyslné uvažování. Muž, který smýšlí ničemně, je pochopitelně nenáviděn. Ale terčem nenávisti je i člověk s rozlišovací schopností, který projeví své schopnosti přemýšlet a rozhodne se, že nebude "částí světa". (Jan 15:19)

Nedočkavka

27. ledna 2016 v 21:21
"A já si zase myslím, ... že všechno zlo tohoto světa pochází z myšlení. Zvláště, když se myslet pokoušejí lidé, kteří k tomu nemají žádné předpoklady." (Narrenturm

"Rytíř bez jizvy je kokot a ne hrdina."

"Vykonali jsme dobrý skutek a za to zaplatíme, neboť za hloupost se vždycky platí."

"Co svět světem stojí, zemí táhnoucí vojska zabíjejí, drancují, vypalují a znásilňují, jen s tím rozdílem, že ne vždy v tomto pořadí. Tak se to obvykle dělá. Co svět světem stojí, vesničané spolu se svými ženami, dětmi a dobytkem se schovávají po lesích a když všechno skončí, vracejí se zpátky..."

Sapkowski

A jako vešla do světa smrt, tak i zmrtvýchvstání

25. ledna 2016 v 21:21
Už mě unavilo číst si o spasení. Byl jsem ho pln v patnácti, jsem ho pln i o dekády později. Říkám vám, že ani mistr třeboňského oltáře by mě nepřesvědčil o oprávněnosti argumentu, že král vesmíru strhne posmrtnou masku a vydá ji za čerstvý plod znovuzrozeného!

Mezi křesťany je ještě tolik hulvátů, že kdybych je měl potkat v Ráji, radši bych se oběsil na cedru a přišel do Pekla. Proto mě irituje představa vzkříšení, rozumíte? Že by mi bledé tváře kazily dojem zábav a radosti s buclatými andílky, kteří hrajou v nebeském baru na syrinx. Proč vůbec na tom obrazu (Kladení do hrobu) mají svatozáře jen ženské? Protože 70% chudých lidí na světě jsou ženy - musí trpět vezdejší nepohodlí, a tak jsou odškodněny aspoň na věčnosti, to je jasné. Mladé ženy - mučitelky. Sotvaže poznají nepříjemnosti spjaté s měsíčky, už jim tikají biologické hodiny a čekají další nepříjemnost - porod. Staré ženy - trpitelky.
Ale možná je to tak, že Ježíš se nám mstí už dvě tisíciletí, že neumřel na kanapi. Protože muset kráčet se středověkým, kovaným křížem na zádech do kopce, to je sotva příjemný výšlap. Pak ho ještě Říman bodl do boku, ne do levého, ale do pravého. Podstoupit muka zadržování stolice - neboť nemohl nijak snadno kálet, když tam byl přibitý, že? Čůral nejspíš taky přes bederní roušku - to je jak na sebe, protože mokrý kus látky tak snadno moč nevydá. Jinými slovy, měl tam pořádné peklo, než po pár dnech zhynul, sám Pilátův soukromý lékař konstatoval smrt... a... zas obživl. Odvalil bez pomoci obří balvan, v mládí měl dost času věnovat se posilování, který ho v jeskyni přidržoval a vyšel, jako by se nechumelilo, zas do nejbližší vesnice, kde si nechal udělat novou identitu, pod jménem Barjesus se odstěhoval na Kypr a tam ho občas učedníci jezdili navštěvovat. Už ale nevykonával šlechetné učitelské povolání, neměnil vodu na víno a dost možná ani nevyhledával společnost prostitutek.
Jednoduše se změnil - což je něco, co se lidem nedaří ani za života - a proto je jako takový hoden zvláštního obdivu, navíc byl jeden z mála polosmrtelníků, kteří přelstili smrt a nakonec vyzráli i na svůj osud. Jako druhý takový archetyp transgrese povahy či čeho bych uvedl třeba Orfeův triumfální příchod do říše mrtvých před Euridičinou fatální dohrou. Naopak tragický hrdina Oidipus nejenže se nezměnil, i když se snažil víc než všichni ostatní, ale dokonce svou snahou svůj nepřirozeně nechutný osud ještě víc rozmrzutil. Nicméně může v dějinách pošetilců figurovat jako představitel snahy o vzepření se nepřízni, podobně jako třeba příliš výbušný Íkaros, který zároveň s notnou dávkou hrdopýšství podcenil zákony vedení tepla.
(Ikarův pád, Joos de Momper, asi 1584)

Brada fenky

24. ledna 2016 v 21:21
Jen do sebe napěchuju rýžový nákyp, který jsem upekl podle knížky Příběhy z čarodějova receptáře. Krkonošský léčitel se na podzim nudí, nemá koho kurýrovat, a tak začne značně neobratně vyvařovat. Posléze, až naplním žaludek, začnou se dít věci.

Lidi jsou zahledění do sebe. To nemusím ani opakovat, beztak jsem to tu napsal už stokrát. Blogeři jsou speciální odnož lidí. Jsou zahledění do svých blogů. Proto tolik krásných designů a vybroušených slohovek. Ale ne všechny slohovky splní svůj účel. K některým jedincům obsahy neproniknou.
Obsahy blogů kolísají od deníčků po nočníky.
Samozřejmě já jako malé prasátko dávám přednost nočníkům.
Ctirade, ty malé prase! Chtěl bys to už zase?

Dneska máme svátek Mileny.

Kouří černé péro Milenka
vyvaluje svá prsenka,
u postele dřímou lodičky,
tady ale končí srandičky.

Nadržený mravenec

23. ledna 2016 v 21:21
Víte, že 1 minuta polibku spálí 26 kalorií?
Víte, že 11% lidí jsou leváci?
Víte, že 42% mužů a 25% žen si nemyjí ruce po použití veřejné toalety?
Víte, že 7 z 10 lidí věří v posmrtný život?
Víte, že 70% chudých lidí na světě jsou ženy?
Víte, že 8% lidí má pár žeber navíc?
Víte, že 85% rostlin se nachází v mořích a oceánech?
Víte, že blesk udeří do země 6000x za minutu?
Víte, že celer obsahuje méně kalorií než kolik ho spotřebujete při jedení?
Víte, že citróny obsahují více cukru než jahody?
Víte, že černá skříňka je vlastně oranžová?
Víte, že číslo tři má stejný počet písmen jakou prezentuje hodnotu?
Víte, že člověk má méně svalů než housenka? (640 svalů vs. 2000 svalů)
Víte, že člověk si nemůže políbit svůj loket? (A víte, že 96% lidí to zkusí, když to čte?)
Víte, že člověk spotřebuje v průměru 100 tun potravin a 45424 litrů vody za celý svůj život?
Víte, že déšť obsahuje vitamín B12?
Víte, že dub neplodí žaludy do věku 50 let?
Víte, že dva lidé z pěti si vezmou svoji první lásku?
Víte, že Isaac Newton vynalezl kočičí dvířka?
Víte, že jazyk je nejrychleji se uzdravující se část těla?
Víte, že každý rok se v restauracích sní miliarda šneků?
Víte, že krev z humra je bezbarvá, ale při styku se vzduchem zmodrá?
Víte, že Leonardo da Vinci vynalezl nůžky?
Víte, že lidská stehenní kost je pevnější než beton?
Víte, že lidské tělo o váze 70kg obsahuje 0,2mg zlata?
Víte, že med je jediná potravina, která se nikdy nezkazí? (kvalitní, bez chemie)
Víte, že měsíce začínající v neděli mají vždy pátek třináctého?
Víte, že rohlík byl vynalezen v Rakousku?
Víte, že rozbité hodiny ukazují dvakrát denně správný čas?
Víte, že Saudská Arábie nemá žádné řeky?
Víte, že se nemůžete sami polechtat?
Víte, že škytavka trvá většinou pět minut?
Víte, že třetina američanů splachuje záchod, když na něm ještě sedí?
Víte, že v bowlingu je nejčastější zranění pěst na oko?
Víte, že v Číně je zakázáno objímání stromů?
Víte, že v oceánech je 200krát více zlata, než bylo zatím vytěženo?
Víte, že v plné nádrži Jumbo Jetu je dost benzínu na objetí zeměkoule autem 4x?
Víte, že vaše játra plní více než 500 funkcí?
Víte, že vaše noha obsahuje 26 kostí?
Víte, že vážíte méně, když je měsíc přímo nad vámi? (v důsledku gravitačních sil)
Víte, že ve světě žije 37 milionů slepých lidí.
Víte, že ježčí srdce bije 300x za minutu?
Víte, že kiwi (ptáci) jsou slepí?
Víte, že kobylky mají bílou krev?
Víte, že kočka domácí nemá ráda citrusovou vůni?
Víte, že kočka má v každéch uchu 32 svalů?
Víte, že kočky prospí 66% svého života?
Víte, že kolibřík je jediný pták, který umí létat pozpátku?
Víte, že komár má 47 zubů?
Víte, že koně mají 18krát více kostí než lidé?
Víte, že koně nemůžou zvracet?
Víte, že krávu můžete vést po schodem nahoru, ale dolu již nikoliv?
Víte, že krokodýli jedí kameny, aby se mohli ponořit hlouběji?
Víte, že medvědi mají 42 zubů?
Víte, že moč koček pod ultrafialovým světlem září?
Víte, že můra nemá žaludek?
Víte, že můžete určit pohlaví koně podle zubů? (většina samců má 40 a klisny 36 zubů)
Víte, že na každého člověka připadá milión mravenců?
Víte, že na každého člověka připadá 200 miliónů hmyzu?
Víte, že prasata mají třicetiminutový orgasmus? Nezáviďte! A také se nemohou podívat k nebi, stavba těla jim to nedovolí.

Línání

22. ledna 2016 v 21:21
Ještě nic, není čas.
Když zlatou rybku necháte ve tmě, zbělá, což se může hodit v případě, že narychlo potřebujete prodat bílou rybku, protože zlatá zrovna není v kurzu.