Březen 2018

Chvála trnům

Včera v 21:21


Mikrob je malinký, až není
co by z něj bylo k uvidění,
leč moudří lidé, s mikroskopy
doufají vidět jeho stopy.
Členitý jazýček, co stěží
za řadami sta zubů leží;
ocásků sedm chomáčitých,
růžo-fialo-flíčkovitých.

Sestra kvočna

Středa v 21:21
Vyznačuje se jakýmsi úbytkem kapacity spermatovodu. Nestříká tolik jako za mladých let, když si bral svou první ženu a když ji před zoologickou zahradou zpíval árii z Dona Giovanniho.

Sex po akupunktuře

Úterý v 21:21
Ambivalelce potravy, která uspokojuje jen tehdy, když je rozdcena agresivním kousáním; ambivalence rozkoše,
která plyne právě tak z vyměšování jako z introjekce; ambivalence uspokojení, které je jednou dovolené a odměňované, jindy zakázané a trestané.

Moje stará je okouzlující jako námořník

Pondělí v 21:21
leží v linii možností šuku,
roztahuje pysky
a šklebí se.......
chocholatá jak páv

Stupnice obdivu

Neděle v 21:21
Skotsko je země s melancholickým počasím, země divokých hor a vřesovišť, přes které se nesou tóny skotských dud vydávané dudáky v kiltech.

U maniaka se často se setkáváme s emocionálním infantilismem. U chlapce strach z koní zakrývala kastrační úzkost. Freudův případ.
Nicméně dost už o chorých, dost už o mentálních retardacích a lidech s přiškrceným mozkem!

My všichni zde na blogu jsme totiž zdraví jak vítr od Apenin!
Těším se, až povstanu z invalidního vozíku a budu znovu lapen v náruči bláznivého života.. až mě uvidíte v mém lamborghini profrčet na žlutou... jak se řítím rovnou do slunce....vzpomeňte si!

Nerudu jsem měl vždycky rád, proto jsem o něm napsal čtyři povídky. Sice ve škole, když jsme se o něm učili, mi připadal divnej a nudnej, ale to se zlomilo asi v osmnácti. Fousatej pán s hůlkou kamsi chodil u nábřeží a trousil fejetony a sarkasmy. Objevil jsem teprve později, jak krásně živočišný a vášnivý to byl člověk. Rebel. Jeho kámoš Smetana, kterému familiérně říkali Fricek, mezitím provokoval zápecní Čechy, aby pochopili hloubku jeho mučednického nadání.

Každý hřích budiž odpuštěn

Sobota v 21:21
Sem vraceli se hodní synci ozdobení slzou
a hrdí, ti šli v řetězech
s otýpkou vlasů spadlou do vzpurného čela.


Také jsem šel, jako by mne vedli,
a věsil hlavu jako křídlo vrané.

Chodím městskou krajinou jako poutník, před očima se mi otvírá nebývalé bohatství vrstev, pod nimiž se rozprostírají ještě další detaily, užívám si např. pohled na přejetou ještěrku, dítě zalezající mamince pod sukně nebo hnusně odulou tvář opilcovu, která se ve šklebu zubí na policistku u přechodu.
Takový džbán plný lučního kvítí nebo nádherně rozkvetlých pivoněk v okně přízemního bungalovu, jak jsou tu už situované všechny domy do soustředných os a nikdy se nemíjející svou polohou, má ovšem také něco do sebe. Nepotěší sice chuťové pohárky, ale oko určitě ano. Mezi blízkými lidmi, v kruhu rodinném, často zažíváme nepochopení, jakési rozpory, které někteří řeší indiferencí. Nic takového se nemůže přihodit mezi cizinci. Není váš problém, že babička s kolmými vráskami brázdícími její čelo před vámi uklouzne na šlupce od banánu a sesype se jak domek z karet, sténá, oddychuje jak v posledním tažení, no a co? Není váš problém, že houmlesák chodí s hovnem v kalhotách, nahrubo rozmazaným tak, aby jeho přítomnost na sebe dala okamžitě znát. Co se děje mimo čas, co se přiházívá mimo děj, naopak skýtá zvláštní potěšení ovlivňovat. Ponořeni do temnoty vzpomínáte na život, který jste vedli. Srdce tluče o závod a vy se ve vzpomínkách, neboť nic jiného vám nezbylo, vracíte do doby, kdy jste ještě pociťovali záchvěvy štěstí, kdy s vámi lomcovaly hormony a dívky před vámi roztahovaly nohy, každý den jiná. Připíjíte na jejich zdraví a vracíte se zpět, nechtěně, do podřadné přítomnosti. Jedna opilecká noc střídá druhou, žízeň nelze porazit. Svět stal se mezitím stolem, na nějž chcete plivnout, ale došly vám poctivé sliny. Máte takové ty vystouplé rety, okousané od nervozity, smyslné jak asparágus, rudé jak třešně, masité jak pecen sádla. Jen čekáte, kdy vám někdo vrazí do týla obuvnické šídlo.
S takovými rty nepřežijete týden, ba ani hodinu, aniž byste je nepokoušel, výjimečně dřímají zpola, neustále připraveny vrhnout se na další kořist, korálků destilovaných slz akutní raubíři, šogúnové kořalky, nenasytní a nenapravitelní, neustále v střehu po další várce, nikdy ne v suchu, nikdy zcela při sobě.

Chytám za sukni culíkatou holčičku v parku, jejíž skřítkovský obličej a svítící oko, z něhož vyčtete život jak z knížky, vykazuje rysy hrůzy.
Je tak zmatkem prokřehlá. Ještě chvílí a změní se v obří kostku ledu. Pak možná roztaje. Dlouhé rusé kadeře ji spadají na hrudníček.
Je noc i den a lůno její růže tržená. Přišla o květ nevinnosti, jaké štěstí, že zrovna se mnou, mezi broučky a pištějící havětí!
Pod černým bezem se propadáme zpátky do současna. Od teď myslím na růži a potkáte mě už jen zasněného.

Nikde ani sval

16. března 2018 v 21:21
aurora
Když se vám zdá, že jsou věci nepřijatelné a vy se přesto rozhodnete je přijmout, osud zas jednou napne plachty. Zas zacinká na lepší časy.

Nic prý není stejné, nic prý není věčné, vše se má měnit a i když si na něco strašně zvykneš, nebo jsi něco hodně chtěl, mohou se objevovat náznaky, že s tím máš skončit. Skonči! Nemá smysl plýtvat energií pro nic. Stále se rodíme a umíráme a i toto musí umřít, abys mohl opět vytvořit něco nového. Každý den se probouzíš do vypraného světa lidí i přírody a každý den je musíš opět zašpinit. I když si třeba myslíš, že máš před sebou totéž v bleděmodrém.
Všelijaké nástrahy musíš zvládnout sám, vždycky na ně budeš sám, tak si na to zvykej. Budeš-li se v nich cvičit, budeš své problémy zanedlouho řešit s nebývalou lehkostí. To je takzvaná zodpovědnost. Budeš-li nadále chtít pomoc po druhých, začneš se propadat do problému stále hlouběji.
Láska je jen název pro styl komunikace, která je prostředkem sbližování se. Nech kvést, jen voň. Netrhej.


A o lásku šlo i v našem romantickém příběhu. Tehdy se Elena zbláznila do kluka na diskotéce. Netušila ještě, že je to latentní vraždící maniak. V chaotickém světě, kde se pohyboval, pro ni bylo nebezpečné dojít si na toaletu. Neřku-li s ním dupat.
Poprvé jejím pažím podlehl na hajzlíkách tančírny, podlehl kouzlu jejího hlasu.
Podruhé se vymluvil, že u ní zapomněl klíče od domu - a znovu byli v sobě, znovu z nich tekl pot, voněli po pohlaví.
Potřetí už se ani nemusel přetvařovat, prostě ji jen chtěl... znovu zdrtit. Pocítil zběsilost jeskynního muže, strhal z ní šaty a vzal si ji tak hrubě, jak jen to maniaci umí.

Přemítal, že ji musí nechat být. Nic z toho vztahu neplynulo. Jemu bránil vraždit a jí neposkytoval, co dívka tak ráda slyší, lichotky, komplimenty a ujištění, že dokáže být největší hvězda pod širým nebem!

Vysvětlil ji, že už k ničemu nedojde, marně zadržovala vzlyky, dívčiny zvláštně barevné oči byly plné slz. Okřikl ji:
"Jebej na to!"
"Nechci jebat na to," chichotala se jako mátoha. "Chci jebat s tebou..." Položila mu ruku do rozkroku a smála se ještě víc. Tyto dívčí neurotické smíchy ho usmiřovaly s osudem popravčího.
V tu chvíli vypadal jako býk, pokud mohl být býk oholený, bezrohý, pokrytý tetováním a absolutně divný.
Jako vždy ho svedla a on se pak jen o něco víc nesnášel.
Nesnášel i ji. Hlavně ji. A tak, když tvrdě spala, vstal, odešel k svému báglu, chvíli v něm šátral, pak se k ní vrátil s nožem a chvíli s ním projížděl okolo jejího spánku, špičku těsně vedle očí.
Váhání ho dráždilo.
Stačilo jen mik, mik. Něco nenápadně přitlačit, tam rozpárat, tu zjizvit... a bylo by po problému zvaném láska neboli cestě ke sbližování. Její jazyk by si pověsil kolem krku v podobě talismanu. Křovácké kmeny přece s jazyky kolem krků slaví úspěch.
Vyšel do chladné, snad až příliš chladné noci bezpřístřešného nebe, petrolejového jak jen možno, po němž se jen ztuha sunuly hmoty hrozivých mraků smrdících po ozónu. Než došel k trošku aktivnější silnici, vykouřil tři cigarety.
Další taxík. Další žluté světlo, oznamující světu, že vás chce svézt. Toužil zabít taxikáře tak jako už snad tisíckrát předtím.
Bůhvíproč si spojoval taxikáře s konzumní skládkou, které lapidárně říkal společnost. Každý vrah, pokud je jen trochu v srdci vrahem, zabíjí především své bližní, nerozlišuje, zda jde o ženy, muže nebo děti, vinen je každý, každý, kdo nesplňuje požadavek vrahů - být bořitelem. Kultu nebo mýtu, hodnot nebo znaků. Kdo se podrobuje otročině povinností, nezaslouží si žít. Ikonoklasti ve středověku byli též vrahy, vrahy svatých, spadali do kategorie těch nejnezbytnějších utěšitelů, třeba jako karbofuran, jed, co v posledním dějství říká kruté goodbye!

Zrovna ho minul párek hrdliček, on tlustoprd, se světle modrýma, takřka něžnýma očima, s bochníčky tuků u uší i v týle, ona těžká, kozatá, vysoká bruneta s kostěnými brýlemi, která se dívala pichlavými uhlíky zorů přísně, prvotřídní kandidátka na osteonekrózu. Vypadali velmi zamilovaně a maličko povzneseně, jako kdyby vypili pár pohárků vína, drželi se za konečky prstů docela jako malí. Prošli kolem něj mlčky a on si jich ani nevšiml.

"Máme tady mladou ženu v nesnázích," šeptal si a vzápětí se tomu zachechtal. "Měl bych ji odpomoci. Jako Jiří pomohl princezně s drakem."
"Přijdu k ní zítra večer a po sexu se jí zeptám: Slečno Kroutilová, víte, jak chutnají vaše játra?" tentokrát se smíchy zakuckal. ("Vyříznu ti je a nacpu ti je do úst, než ti podříznu ten ubohý, tenký krček.") "Vážně pecka. Jak se asi bude tvářit?" přemítal, i když moc dobře věděl, jak zděšeně se zatváří, což ho znovu pobavilo. Musel se až zastavit v chůzi, předklonit se a popadnout se za břicho. Nemohl smíchy udělat ani krok.

Čemu říkáš flétna?

15. března 2018 v 14:31
dilo


Tak jsem se nudil a ze snu se mi vynořil duch, kterého jsem si svou neumělou rukou dovolit hodit na papír!

Nedávno jsem slyšel, jak dívka říká svému chlapci: Už chci počasí na džízku please...
Je mi zima, popojdi, slunko, kurva, jen maličko!

Chtěl jsem dokončit Klaudii ze včera, ale zhnusil se mi pohled do těch digitálních očí. Poháněných jen fotony. Tak ji nechám prchat Vasilovi v jiné realitě.
Dneska mě zaujaly koleje.
Říkáte si, jak se mi můžou líbit pražce? Nic na nich není.


kolej2


Ale opak je pravdou. Jsou tajemné jak hrad v Karpatech. Kolik úžasných lidí už skončilo svou pouť právě na kolejích? Iveta Bartošová, bubeník kapely Monkey Python atd. Sám mě div nesrazil vlak, když mě ožralý kamarád strčil do kolejí sekundu před tím, než neúprosně profrčela kolem souprava vozů Janáček.

Člověk potřebuje najít něco, co přesahuje vědomí, aby to k jeho vědomí promluvilo, aby z toho vůbec měl nějaký dojem. Takový přesah slibují železniční koleje. Jdeš proti vlaku, který tě přejede a myslíš přitom na rozkošnou Denisu, jak měla před pár hodinami sladkou škvírku, když jste se milovali. A že ten moment trval jen pár minut nebo kolik jste si vyšetřili, to je jen bídný prvek v pošmourné břečce žití. Proto to chceš skončit, jdeš vlaku v ústrety, slyšíš rozmazaně, že houká a houká a ani se nenamáhá brzdit...


Po celý život svůj o muži jsem snila, kterého Příroda tak štědře vybavila.


Jen si vemte, kolik je na světě slečen. Nabídka je pestrá. Jde jen o to si chytře vybrat. Vědomí musí být při výběru pokud možno deprivované, aby se projevilo nevědomí. Únava, spánek, hlad, alkohol, drogy, vleklá nemoc. To jsou ideální stavy ducha, které nám napoví, která sukně je pro nás nejlepší. Ve chvílích, kdy je člověk unášen jak na mořské vlně, kdy nemá svobodu a hledá rovnováhu, se totiž otevřou čivy, které svou jasnozřivostí předčí novináře z Hospodárek. Necítíš víc smysly, pouze zmrzačenou schránkou nevědomé a živočišné stvůry, kterou je v jádru každý, třebaže o tom ani neví. To jsou chvíle, kdy je ti lhostejný luxus sexu, ani se nespoleháš, že tvoje stará bude umět vařit nebo uklízet po tobě svinčík, látat ti ponožky, prát trenky.

Seskupování slov

14. března 2018 v 21:21
Pokusím se tentokrát o šibeniční příspěvek. Kdo nemá trpělivost, ať prosím přeskočí až k dílu!
Ne že bych měl v klobouku divů vyložené zázraky, jež bych mohl uchopit v rukavičkách a vytáhnout před rozjásané obecenstvo, to rozhodně ne. Při mých toulkách na látkách měnících vědomí jsem si však v průběhu života vytvořil určitý omezený přece, přesto velmi podnětný seznam stránek, kam se uchyluji, když mě bere nepokoj, když mou roznícenou mysl zachvátí horečka smyslů a když usedám s úmyslem vypotit do bílých ačtverek něco čtivého, něco, z čeho by me malé fanynky, které už vyrostly ze štramplí a místo vařeček a vibrátorů ve skříni řešící dorostlý život čerstvých matek, všudypřítomné kojení a plínky s křídelky, měly aspoň malilinkou radost.

Tou stránkou je https://diymfa.com/writer-igniter, rozněcovač pisatelův, zažíhá ho ještě zaživa, vnitřně rozpaluje, aby v něm probudil spící rezidua paměti a zachytil ony převzácné, dojné momenty v něčích ubohých, bídou a nesnázemi kořeněných životech, ať už to byla španělská uklízečka veřejných toalet nebo postarší instruktor stepování, které tu a tam pozorné oko rozžehlého zachytí uprostřed davu obyčejných a které vycítí, že takováto individua se narodila snad jen proto, aby cípy jejich skrz naskrz posraného života igniterem rozžehlý zvěčnil.

Nebo je aspoň ukázal na blogu.


Tedy dnes to bude o obživlé soše, která musí prchnout před tím, čemu se zde říká fortune cookie. Samozřejmě zápletku navrhl počítač, sám bych na podobný nesmysl nikdy nepřipadl. Nevím, zda v ČR existují už motivační cookies, které obsahují rady, triky, citáty nebo i otázky z oblasti zcela unikátně nezajímavé a které údajně mají nositeli zajistit nebo minimálně přislíbit porci štěstí. Jedná se zde nejspíš o nepřímé působení obchodníků na zakázníky prostřednictvím efektu Galateii, protože kdykoliv se k fortune cookie dostanu, následující týden se nese ve znamení endorfinů a zvýšeného úspěchu. Divné, řeklo by se, divné ano, fungující taky ano.
Experti přes vypravování a natahování nudného románu na tři stovky stran mají zaručený tip, jak jednoduše docílit, aby jejich čtenář neusnul při prologu.
Využijte jednu z pěti, nebo klidně i všech pět archetypálních postav, které vašemu hrdinovi budou nadhazovat ego, držet ho při zemi, působit erekci, motivovat k boji nebo k rezignaci a máte jedinečnou přehlídku všech možných kombinací děje, která se v moderních vypravovacích postupech užívá.

A) Nemésis - všichni tuší, že se jedná o zlou postavu, která je od začátku až do konce vykreslena v negativních barvách. Jsou připraveni ho pověsit za koule do průvanu, třeba i bez důkazů. Voldemort.
B) Nejlepší kamarád - ve chvíli, kdy novela spěje nezadržitelně do bodu, kdy se spolu dvě hlavní postavy chtějí vyspat, třetí vstupuje na scénu a brzdí je, takže se buď ženská začne s ním hádat a plakat jak labilní chovanec ústavu nebo mezi dvěma chlapy dojde k roztržce - velmi typické rozuzlení. Ron/Hermiona/Harry.
C) Mentor neboli rádce - stojí při každém rozhodnutí a poskytuje cenné poučení, je velmi distinguovaný a celkově působí jako rodič hlavního hrdiny, který myslí jen na dobro svého potomka. Jako rodič se plete a je jen obtíž. Tenzin z The Legend of Korra.
D) Předmět lásky - i když tradičně bývá opačného pohlaví než ústřední postava, není vyloučeno, že někdy je stejného nebo aspoň podobného, může to být překrásná panna, která se rdí, když jsou jí předloženy necudné návrhy nebo třeba uštěpačný vysoce inteligentní mimozemšťan. Julie Capuletová, Taťána Larinová.
E) Šašek neboli The Fool - známe ho i jako blázna, plácá nesmysly a kření se, není na škodu mu trochu přidat, aby byl nadupanější, takový Joker z Batmana je jak A, tak E a teenky ho přitom pořád baští.

Klaudie


manzelka

splyne v tanci lehce
se září volánů
na rozběsněných parketách
kroutí se Klaudie

Bílý rozepnutý plášt připomíná andělská křídla. Stál tam v celé své velkoleposti monstrózního mozku, zpocený jak tenista. Teď, když skončil své dílo, vypadají jeho křídla poněkud schlíple, přesto jeho postoj vyzařoval numinózní lesk patologického vědce už z dálky.

Na pitevním stole se válí kousky hlíny, je tam vměstnán korpus nějaké, nejspíš ženské, ještě schnoucí, bytosti, není až tak z hlíny, spíš z kameniny, pojí ji dohromady velmi tvrdý kamenný střep. Bradavky měla pokovované nějakou pokročilou plastikou. Vypálil ji bez použítí sádrových forem, jen tak z rozmaru přírody ji dal podobu.
Stavěl a stavěl ji pomaličku, jako když vlaštovka staví hnízdo a přitom neustále myslel jen na jedno. Až ji dokončí, bude jen jeho, nebude patřit nikomu dalšímu. Stačila ovšem jediná vzduchová bublina, na místě, kde by to bolelo, třeba na ňadrech nebo na zadku, a celá práce by přišla vniveč, tak jako už zatím pokaždé za neuvěřitelně dlouhých deset let, kdy se marně pokoušel stvořit dokonalou sochu, která by jen tak mimochodem také žila. O což se postará nejmodernější fylogenetický čip umístěný v její vagíně, kam nepronikne kromě jeho ocasu, nosu a prstů již žádný další objekt.


Vasil Smítko nebyl jen tak všední sochař a doktor, byl to taky vážený člen zastupitelstva města a neobyčejný karbaník. Říká se, že obral všecky větší casina o značnou část majetku a jen díky svým karetním trikům si mohl dovolit splnit sen. Postavit si ženskou na míru, která by neutíkala za jinými bývalými partnery, ani když ji vyfackoval nebo příliš seřval jak venkovského fakana, který se kasal známkami v žákovské. Dotyk tvrdého a měkkého zároveň těla, když ji dal povel, aby povstala ze stolu a ona se náhodou otřela kozou o jeho bok, rozproudil Vasilovu krev do varu. Ač byl okamžitě připraven zasunout do ní, strach z poskvrnění tak božského artefaktu jeho nadšení mírnil, až jej přece jen načas zastavil. Mezitím kontroloval na počítači, zda všecky sensomotorické kamery snímají její svůdnou chůzi bez vad. Procházela se pomalou, hopsavou chůzí, odpruženým, vysokým našlapováním člověka trpícího ataxií. Při předsunutí nohy ji vysoko vykopávala do vzduch a pak těžkopádně zadupávala při dokročení, jako by chtěla zabít nebezpečný hmyz. Byl to věru strašný pohled, nu což, příště se na pohybu zapracuje, pomyslel si. Když jí dal pokyn, aby se předklonila, zády k němu tak, aby mohl prověřit její ženské ústrojí pohledem sochaře, hezky z patřičné dálky i přes dostup, který je dělil, slintal blahem. Zapomněl dokonce takřka v tranzu i na záchod, což nemile pociťoval, když se mu začal ozývat močák. Náhle cosi zapípalo a zároveň se na její překrásné lebi pod kudrnatými černými vlasy rozsvítila červená kontrolka. Vasil se vyděsil. Náhle zasyčela, z hrdla se jí vydral sten. Vasil přiskočil, aby ji polapil, než upadne na podlahu a roztříští se na trilión střepů. Právě včas. Signál, který vyslala, znamenal, že je unavená a musí ještě spát, než nabere síly k další chůzi. Starostlivě ji vzal do náručí a odnesl do manželské postele, obětavě ji zakryl dekou s medvídky, i když necítila teplo ani chlad a šel znovu do pracovny, kde celou noc bádal.

Nejvíc se obával toho, že až dokončí kalibraci, nebude jí nic bránit odejít z domu, když bude v práci. Jakmile je totiž aktivovaná, je už jen ve své moci. Může ji sice donutit silou, ale ne zas příliš velkou, protože jakkoliv je tvrdá, on sám nejlíp věděl, že je dosti křehká, mohl ji např. postavit k plotně a dát ji příkaz vařit mu roštěnou, mohl ji shodit do postele a užít si její hliněné vnitřnosti, ale už nedokázal přinutit čip, aby zrušil její poloautonomní rozhodování, neb z něj byla živa, signály probíhající její tektonickou architekturou, proudící jak míza v stromech sem a zase zpátky, rozlévající se jak žluč nasraného traktoristy, když se musí v poli zastavit a otočit, nemohly být utlumeny, sic by to znamenalo postupný rozpad struktury, která dovolovala jí být při vědomí.


Nájezd hordy

13. března 2018 v 21:21
Trošku jsem kopal v análech. Víte, že nemám na mysli lidské zadky, nýbrž prostě kroniky našich předků. V nich se píše, že kdysi se ve Francii sdružovalo hnutí hračičkářů, kteří si vymýšleli všelijaké triky, když měli tvůrčí blog.
Ne že bych byl zablokovaný nebo zakomplexovaný, chraň bůh, přesto jsem jejich vynálezy využil a ze slavné anglické básničky Počítání od Margarity Engle jsem vzal úryvek a vytvořil počeštěnou, přegooglovanou, pooulipovanou verzi. Zní to složitě, že? Jenže je to prosté jak koňské hovno!

Přišel jsem do plastikárny v Panamě, abych kopal
Osmý dřevokaz rány,
ale bylo mi řečeno, že bílé čepelky
by nikdy neměly být viděny pracovní stanicí
s show-offy, tak jsem si vzal politický strop, a teď jsem byl převeden
na centimetr.


Robím právníka, počítám dělníky,
kteří žijí v ostrých předmětech a ti, kteří žijí na útěku, funkce,
které jsou příliš rozzlobené pro udržení pracovní stanice pro simulaci v polévkové lžíci,
kde vědí, že ostatní
vydělají jak gondolier.

Když z pasáže uvidí počátek,
mají strach z kalhot,
i když nemůžu už je umět -
teď vše, co potřebuji, je rekreace jejich plen, agresorů,
brousek a barvy.

Již zítra očekávejte majstrštyk!